Maža pupelė ir platus pasaulis – ilgas kavos kelias iki mūsų

Maža pupelė ir platus pasaulis – ilgas kavos kelias iki mūsų

Caffeine Line

Kiekvieną dieną visame pasaulyje yra išgeriama virš dviejų milijardų puodelių kavos. O iš visos pasaulyje užauginamos kavos, tik 5% yra ekologiška. Kasmetinės prognozės rodo, jog ekologiškos kavos poreikis auga dvigubai.

,,Caffeine” tinkle perėjome prie ekologiškos kavos, nes matėme, kad kokybiškos ir ekologiškos kavos paklausa sparčiai didėjo. Šį sprendimą priėmėmė tam, kad galėtume savo klientui pasiūlyti patį skaniausią puodelį kavos. Džiaugiamės galėdami pardavinėti ekologišką kavą tinkle, kuriame yra virš šimto kavinių. 

Pagrindinis ekologiškos kavos ypatumas yra jos auginimo procesas. Brazilija yra daugiausiai kavos užauginanti šalis pasaulyje, tačiau kavamedis yra kilęs iš Etiopijos ir buvo atvežtas į Braziliją 18-ame amžiuje. Kavamedžiai užaugina uogas, kurias apibūdiname kaip ,,vyšnias”. Kai uoga tampa raudona, ji būna nuskinama ir uogos sėkla yra ta mums visiems pažįstama kavos pupelė. Ekologiška kava yra auginama be pesticidų ir sintetinių trąšų. Visa kavos gamybai reikalinga įranga gali būti naudojama tik ekologiškai kavai, ten negali patekti nė žiubsnelis neekologiškos kavos.

Ekologiškos kavos gamyba apsaugo žemę nuo erozijos ir užtikrina kavamedžių ir kitų augalų gyvavimą. Ekologiška kava yra tvari ne tik aplinkosaugine prasme – ji užtikrina piniginę kompensaciją kavos ūkininkams, jeigu tų metų derlius būna mažiau vykęs. Stiprėjanti klimato kaita turi didelę įtaką kavos auginimui, todėl norint užtikrinti kavos kokybę ir tiekimą, svarbu sukurti geriausias sąlygas tiek kavos ūkiams, tiek jų ūkininkams.

Didelė mūsų klientų dalis žino ir vertina, kad mūsų kava yra ekologiška. Tačiau perkant puodelį kavos, ne kiekvienam yra aišku kokį ilga kelią nukeliavo kiekviena kavos pupelė ir kiek daug darbo buvo įdėta į tai, kad ekologiškumas būtų užtikrintas kiekviename žingsnyje. Todėl stengiamės ne tik parduoti kavą, bet ir ugdyti savo klientų sąmoningumą pabrėždami, kad mūsų kava yra ekologiška.

Mūsų tikslas yra savo klientams pasiūlyti pačią kokybiškiausią kavą. Pažiūrėkite į šią nuotrauką – kurią kavą jūs norėtumėte gerti?

 

0