APIE CAFFEINE – CAFFEINE ROASTERS

Mano krepšelis

Tęsti pirkimą

APIE CAFFEINE

 

 

KELIONĖS PRADŽIA.

Caffeine, arba kaip mes jau gerą dešimtį metų sakom, Kofeinas yra geriausios kavos paieškų kelionė, prasidėjusi dar 2006 m. keturiems geriems bičiuliams atrandant Ameriką – nuo Rytinės iki Vakarinės pakrantės. Tada ir gimė impulsas atrasti ne tik naujus horizontus, šalis ar miestus, bet ir autentišką kavos formulę, dalytis ja su kitais. Lygiai po metų duotas tuomet “amerikietiškai” pakrikštyto Coffee Inn tinklo startas Lietuvoje. Ta pati ketveriukė, pastiprinta strateginio investuotojo ir dabar sudaro Caffeine branduolį. 

„Įsivažiavimas“ arba kaip „prisijaukinti“ kavą ir žmones? 

Mes, Kofeino įkūrėjai stačia galva nėrėm į kavos avantiūrą ir prisiekėm, kad ne tik ruošim geriausią kavą, bet ir visada būsim smalsiais kavos eksperimentatoriais. Nemiegosim naktimis, skaitysim viską, ką tik randam apie kavą, trankysimės po pasaulį, išmaišysim kavos plantacijas, susitiksim su tikrais kavos žmonėmis, kurią jie tiesiog myli, kuriems kava ne vien gėrimas, bet labiau pamišimas, gyvenimo atradimų variklis. Ir, žinoma, viską, ką sužinosim, bandysim patys. 

Pirmas Kofeino žingsnis buvo „užkrėsti“ Lietuvą kitokia, gyva, „kava išsinešti“ kultūra, o kartu aktyviai pažindintis su kava, ieškoti autentiškos, „savo“ kavos, suvokti, kokį poveikį kavos pupelių kokybė ir jų skrudinimas turi kavos skoniui... Tai leido suprasti, kad kavos kelionėje iki puodelio nėra nesvarbių grandžių – nuo tinkamos kavos parinkimo iki baristos rankų prisilietimo. 

Kofeino kavinės tapo „neformatu“, kuris sudrumstė kavos ragavimo vandenis Lietuvoje. Kofeinas į vieną vietą „suliejo“ kūrybišką požiūrį, laisvą ir jaukią atmosferą, modernią kavos kultūrą bei miesto ritmus. Taip gimė naujas „miksas“ – šiuolaikiško miesto gyvenimo įkvėptas gyvas Kofeino kavinių standartas. Mūsų kavinės tapo „karštomis vietomis“, kur žmonės ne tik užsuka skanios kavos, bet ir dalijasi nuotaikomis, naujienomis, pokalbiais, jaučiasi laisvai. Vietomis, kurios gyvena miesto gyvenimą, pulsuoja naujienomis apie renginius, kultūros įvykius, kur pristatomos naujos idėjos. Tai – erdvės žmonėms, kur vyksta sunkiai pamatuojami, bet stebuklingi dalykai. Erdvės, kur pasakojamos „fainos“ istorijos apie (ir ne tik) kavą ir gyvenimą, draugai diskutuoja apie ką tik kartu peržiūrėtą filmą, kur „verda“ baristų emocijos. Erdvės, kur gimsta kavos ragavimo ritualai. 

Kofeinas ne tik įnešė naują kavos išsinešti kultūrą, bet ir tapo miesto kultūros dalimi. Kavos maniakai niekada neapsiribojo sustoti tik Lietuvoje. Šiuo metu Kofeino tinklą sudaro jau virš 60 kavinių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir - taip! - JAV. 

 

KAVOS ATRADIMAI NESIBAIGIA. 

Prisijaukinę kavą bei supažindinę su ja miesto žmones, Kofeinas žengė toliau –  evoliucionavo ir iš kavinių kompanijos tapo kavos kompanija, tačiau kartu išliko tais pačiais „crazy“ kavos eksperimentatoriais ir chuliganais. Tai reiškia – siūlyti aukščiausios kokybės šviežiai skrudintą kavą nuolat ieškant, bandant, kartais net klystant, bet tobulėjant. 

Šviežiai skrudinta Caffeine Roasters”. Kavos fanai – Kofeinas – neįsivaizduoja kokybiškos kavos be tinkamai skrudintų kavos pupelių, todėl skrudinimą jau senai perėmėm į savo rankas. Tai vienas svarbiausių žingsnių, žengtas nusprendus drąsiai nešti kavos “artizanų” vėliavą. 

Kofeino skrudinimo bazė Senojoje Varėnoje – vieta, kur susilieja nuostabi gamta, daug nuoširdaus rankų darbo bei atidumo. Aukščiausios kokybės pupelių skrudinimu rūpinasi meistras Saulius – kavos amatininkas, kuris pažįsta kavos pupeles, jaučia kavą ir, užuot švaistęs laiką tuščioms kalboms, kasdien tiksliai ir kruopščiai jas skrudina. Jis tiesiog išmano, ką daro. 

Meistro Sauliaus kasdien skrudinama kava atgyja kiekviename be išimties Kofeino kavos puodelyje. Kofeinas skrudina skirtingų rūšinių pupelių kavas, kurių geografija plečiasi nuo Gvatemalos iki Kenijos, o svarbiausia – žmonėms siūlo ragauti kavą, kai jos skonis yra „aukščiausiame taške“. Lietuvoje kava dažnai vertinama ne pagal skrudinimo, o galiojimo datą. Mes sakome - laikas „atsišviežinti“ požiūrį. Ar pirktumėte metų senumo sausainius? Ne? Tad mes draugiškai patariam – tikrinkite ir kavos skrudinimo terminą.  

Eksperimentų vieta. Tikras kavos eksperimentatorius negali neturėti savo „laboratorijos“! Todėl prieš porą metų startavome su Caffeine Roasters kavos studija. Ji įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje, Pylimo g.19, šalia naujo traukos centro - Mo Muziejaus. Čia kasdien skrudiname aukščiausios rūšies pupeles Caffeine kavinėms, o dabar - ir Jūsų namams bei biurui. Čia - mūsų ieškojimų ir atradimų vieta, eksperimentų terpė, kurioje išbandyti kavos ruošimo būdai ir kavos rūšys vėliau plis visame Kofeino tinkle. Laboratorijoje visada drąsiais bandoma, kartais klystama, bet svarbiausia – atrandama. O tai leis visam Kofeinui vystytis, evoliucionuoti ir tobulėti.

Roaster’iuose ieškoma išskirtinių vienos rūšies kavos pupelių (single orgin) skonių ir aromatų. Labai smagu ragauti kavą iš pamėgto espresso mišinio, tačiau eksperimentai su viena kavos rūšimi leidžia susidurti akis į akis su  „išgrynintu“ konkrečių pupelių skoniu ir aromatu. Tai – tiesioginė akistata tarp vieno kavos mylėtojo ir vienos tikros kavos, vieno augintojo ir jo darbo.

 

KAS TOLIAU? 

Caffeine Roasters kavos studija – tik „švyturėlis“ naujame kavos atradimų kelionės etape. Kofeinas pažada, kad kavos nuotykiai tik prasideda, kad mes, kavos atradėjai, dar leisimės ne į vieną kavos avantiūrą - kad Jūsų puodelyje garuotų kuo geresnė kava.